تویوتا لندکروز 2024 به اصل خود باز می گردد!

لندکروز 2024 به اصل خود بازگشت

تویوتا با معرفی لندکروز 2024 نشان داده که اصالت لندکروز را به آن باز می گرداند. شاید شما هم قبلا شنیده اید که افسانه ها هرگز نمی میرند و تویوتا لندکروز یکی از آن افسانه های دوست داشتنی است که مدل 2024 آن قرار است به زودی روانه بازار شود. از سال 1958 که لندکروز برای اولین بار تولید شده، در طول سال‌ها از مدل‌های افسانه‌ای دو در مانند سری 40 با جلوپنجره تاشو جلو، سقف سفید و صندلی‌های پرش عقب به سری 200 و در عین حال پر بار تکامل یافت.

لندکروز 2024 به اصل خود باز می گردد

تاریخچه تویوتا لندکروزر مانند جیپ و لندروورهای محبوب به جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد. زمانی که ژاپن فیلیپین را تصرف کرد، نسخه‌ای از جیپ ارتش ایالات متحده را نیز تصرف کرده بود، اعم از Willys MB یا Bantam GP، متأسفانه تاریخ کاملاً مشخص نیست که کدام یک بود – و امپراتوری به تویوتا دستور ساخت نسخه ژاپنی را داد. از آن خودروی نظامی تویوتا AK10 متولد شد، اما استفاده از آن محدود بود و عکس های آن حتی کمیاب تر است. این خودرو پس از جنگ باقی ماند، اما در دهه 1950، ایالات متحده از تویوتا خواست تا یک خودروی کاربردی کوچک بر اساس مشخصات مشابه Willys MB بسازد. این زمانی بود که اولین تویوتا سری J ایجاد شد و اساساً فقط یک تویوتا جیپ بود اما بزرگتر از MB بود و با موتور بزرگتر و قدرتمندتر تویوتا سری B 3.4 لیتری I-6 عرضه شد.

ما الهام‌گیری از این لندکروزر اولیه سری J را در مدل 2024 با استفاده از طراحی چراغ جلوی Heritage می‌بینیم. چراغ های جلوی گرد یک تماس مستقیم برای لندکروزرهای جیپ مانند هستند، اما تریم خاص کروزر جدید در سال 1958، پاسخی به اولین مدل از سری J تویوتا است که در ایالات متحده فروخته شد و از نظر عملکرد بسیار شبیه به جیپ بود. و طراحی، فکر می کنید موفقیت آمیز خواهد بود، اما همچنین باید به خاطر داشته باشید که جنگ جهانی دوم هنوز در ذهن آمریکایی ها تازه بود. در آن سال اول فقط یک لندکروز در ایالات متحده فروخته شد، اما زمانی که تویوتا سری 40 را معرفی کرد، در نهایت آمریکا متوجه شد. همچنین دوره ای بود که موتورهای سری F به تنها بنزین I-6 موجود برای سری J تبدیل شدند و از آن نقطه به بعد از نام “FJ” آن پیروی کردند. سری BJ از یک موتور دیزلی استفاده می کرد، اما متأسفانه ما آن را در لندکروزر جدید نخواهیم یافت. ما همچنین در لندکروز 2024 I-6 یا حتی V-6 نداریم، زیرا I-4 هیبریدی 2.4 لیتری توربوشارژر موجود در تاکوما جدید نیز راه خود را به این SUV جدید تویوتا باز می کند.

مدل 2024 دارای سقفی خاکستری روشن برای دو رنگ است، همچنین یک تماس به پیشنهاد دو رنگ در J40s است، اما دیدن یک رنگ دو رنگ کامل مانند لندکروزرهای اولیه سری J، نه فقط یک سقف رنگ روشن تر.

طراحی لندکروز 2024

به طور کلی، طراحی بیرونی لندکروز 2024 ترکیبی از دیگر لندکروزهای ساخته شده است. گلگیرهای جلو در همه مدل‌ها نظیر FJ40 اصلی را در قوس‌های خود دارند که به گلگیرهای جلویی آن – اما نه جدا از – افتخار می‌کنند. این یک زبان طراحی تویوتا است که اکنون در توندرا و تاکوما می‌یابیم، اما می‌توان گفت که بیشتر شبیه J50 لندکروزر است، زیرا گلگیرهای جلویی آن نیز به بدنه متصل بودند، اما همچنان آن افت رو به جلو را داشتند. طراحی جعبه‌ای آن نیز پاسخی به J40 است و خط مستقیم آن به سپر جلو منتهی می‌شود. با نگاهی به بقیه قسمت جلو، باز شدن جزئی بالای جلوپنجره شبیه به دهانه J40 و J50 است که باعث می‌شود هوای اضافی وارد محفظه موتور شود. وقتی به تریم جداکننده ستون A نگاه می کنید، این تصور را ایجاد می کنید که پنجره می تواند مانند J40 تا شود، اما درست مانند J50 در جای خود ثابت است.

طراحی بیرونی لندکروز 2024

جلوپنجره به عنوان نماد تویوتا خود نیز یک آیتم میراثی است که بسیار شبیه به J40، J50، J60 است. همچنین آخرین مدل هایی بودن که چراغ‌های جلوی گرد داشت. J70 و سری J80 قبل از فیس لیفت. J80 پیش از فیس لیفت آخرین نسخه از سری J بود که نشان “تویوتا” را داشت زیرا در سال 1995 با نشان “بیضی” جایگزین شد. سری J80 همچنین در سال 1991 به مجموعه چراغ‌های هالوژنی منفرد اما مربعی تبدیل شد و می‌توان ادعا کرد که این ظاهر در لندکروزر 2024 نیز تکرار می‌شود.

نمای جانبی نشان می دهد که بقیه لندکروزر 2024 بیشتر شبیه سری J60 تا J200 تویوتا هستند که شیشه های یک چهارم عقب به سمت جلو و لبه های عقب متمایل شده اند. با این حال، در جایی که جداسازی سقف و بدنه توسط تریم جداکننده در ستون D می‌توان استدلال کرد که به برخی از طراحی‌های FJ Cruiser گوش فرا می‌دهد. نحوه فرورفتن آن در زیر شیشه عقب ما را به یاد آن SUV محبوب تویوتا می اندازد.

اکنون، لندکروزر به میراث خود وفادار می ماند و به عنوان یک آفرود با کیفیت بالا با قیمتی در دسترس تر بازمی گردد که طیف وسیع تری از مشتریان را به ماجراجویی های متعدد در سراسر جهان می برد.

لندکروزر جدید که بر روی پلت فرم جهانی کامیون TNGA-F ساخته شده است، طراحی، مهندسی و آزمایش شده است تا در خشن ترین جاده ها دوام بیاورد.  برای این نسل جدید، لندکروزر منحصراً با پیشرانه هیبریدی i-FORCE MAX با قدرت 326 اسب بخار و 465 پوند فوت در دسترس است.  گشتاور این خودرو کمی کوچکتر و باریکتر از مدل فعلی سری 200 است و آن را در مسیرها چابک تر می کند و لندکروزر دارای فناوری آفرود است که در جدیدترین نسل کامیون های تویوتا به کار گرفته شده است.  محدود به 5000 دستگاه برای دو ماه اول تولید، لندکروزر در درجه یک نسخه اول ارائه می شود که شامل دو رنگ جدید و تجهیزات اضافی آفرود است.

دیو کریست، معاون و مدیر کل گروه تویوتا، می‌گوید: «این نماد به خط تولید ما تعلق دارد. برای سال 2024، لندکروزر با طراحی الهام گرفته از میراث همیشگی خود همراه با قابلیت و دوام افسانه‌ای که لندکروزر به آن شهرت دارد، به اصل خود بازمی‌گردد و مشتریان بیشتری را در سراسر جهان به ماجراجویی می‌برد، همانطور که طی این سال ها برای نسل‌های مختلف لندکروز انجام داده است.

لندکروز 2024  در کارخانه های تاهارا و هینو شرکت تویوتا موتور در ژاپن ساخته می شود و در بهار 2024 وارد ایالات متحده می شود. قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده از محدوده 50000 دلاری متوسط ​​شروع می شود و نزدیک به تاریخ فروش اعلام می شود.

برای چندین دهه، لندکروزر به دلیل توانایی های مشهور جهانی خود به عنوان عنصر اصلی ارزش های اصلی تویوتا در کیفیت، دوام و قابلیت اطمینان شناخته شده است. هنگامی که لندکروز در اواخر دهه 50 وارد ایالات متحده شد، تویوتا در سال اول تنها یک دستگاه فروخت. اما پس از آن، زمانی که سری 40 وارد بازار شد، لندکروزر به مدت پنج سال متوالی به پرفروش ترین خودروی تویوتا در ایالات متحده تبدیل شد. این مدل‌های اولیه دارای محورهای جلو و عقب محکم روی فنرهای برگ بودند و ظاهر جعبه‌ای با سقف صاف، برآمدگی‌های کوتاه و جلوپنجره‌های «TOYOTA» نمادین شد. اما بلافاصله پس از آن، مشتریان خواهان آفرود بزرگتر شدند و لندکروزر به مدل‌های استیشن واگن بزرگ‌تری مانند سری 55 و 60 تبدیل شد و در نهایت به جایی رسید که عرضه لندکروزر در ایالات متحده متوقف شد.

اکنون، لندکروز در بازگشت به بازار ایالات متحده پس از سه سال وقفه، لندکروزر از پلتفرم جهانی بدنه روی قاب TNGA-F استفاده می کند. این قاب نردبانی جدید به لطف استفاده از فولاد با استحکام بالا با جوشکاری و لیزر، استحکام بیشتری را در شاسی نسبت به مدل سری 200 می دهد. در مقایسه با سری 200، لندکروزر جدید 4.4 اینچ باریکتر و 1.2 اینچ کوتاهتر برای قدرت بیشتر در خارج از جاده است.

لندکروز 2024 از آن جمله خودروهایی است که وارد کردن آن به ایران غنیمت است. اما امروزه بیشتر کاربران بیشتر از آنکه به فکر وارد کردن لندکروز باشند به فیس لیفت لندکروز روی آورده اند و تغییر فیس خودروی خود سعی می کنند از آپشن های مدل های بالاتر بر روی لندکروزهای مدل پایین خود استفاده کنند. به خصوص در قسمت ظاهری خودرو نظیر سپرها، چراغ ها و غیره. اگر شما هم قصد تغییر فیس لیفت خودروی لندکروز خود یا دیگر خودروهای تویوتا را دارید با مراجعه به تویوتا اسپایدر می توانید از خدمات بی نطیر فروشگاه ما بهرمند شوید.

toyota-facelift 2020 (3)

تویوتا اسپایدر
بزرگترین مرکز فیس لیفت تویوتا در ایران

انجام فیس لیفت و تغییر ظاهر تمامی خودروهای تویوتا در ایران به جدیدترین مدل ها مثل 2022

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *