مقایسه تویوتا راوفور 2022 با مزدا CX-5 2022

مقایسه تویوتا راوفور 2022 با مزدا CX-5 2022

برای کسانی که در بازار یک SUV شیک و کاربردی هستند، به RAV4 و CX-5 نگاه نکنید. هر دو خودرو با فناوری مدرن مانند سیستم های ایمنی پیشرفته که در طراحی آنها برای نسخه های 2022 ادغام شده است، از مدل های قبلی جلوتر بوده اند. ارائه 12 تریم کامل با گزینه‌های مدل هیبریدی به‌ علاوه هشت نسخه از همتای خود، مطمئناً مشتریان هنگام انتخاب کاملا راضی خواهند بود. اگر خریداران خاصی هنوز تحت تأثیر همه این احتمالات خاص قرار دارند در پایان باید بتوانند گزینه دلخواه خود را برگزینند. در ادامه این بخش از تویوتا اسپایدر مرکز فیس لیفت تویوتا نظیر ماشین های لندکروز و پرادو و غیره همراه ما باشید با مقایسه تویوتا راوفور 2022 و مزدا CX-5 2022.

پیشرانه راوفور در مقایسه با مزدا CX-5

مشتریان تویوتا RAV4 انتخاب هیجان انگیزی دارند. موتور معمولی را انتخاب کنند یا با هیبریدی توربوشارژ شوند! اما این همه ماجرا نیست، یک نسخه پلاگین هیبریدی نیز به نام راوفور Prime وجود دارد. مزدا ارتقاء شاسی بلند خود را نیز ارائه می دهد که دارای موتورهای توربو شارژ استاندارد و لوله کشی می باشد. تصمیم گیری شما سخت تر شده است اما مطمئن باشید همه آنها گزینه های قابل اعتمادی هستند که مطمئناً نیازهای رانندگان را برآورده می کنند!

RAV4 با موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر خود قدرت زیادی را در زیر کاپوت ارائه می دهد که 203 اسب بخار قدرت و 184 پوند فوت گشتاور را ارائه می دهد. بیش از حد کافی برای لذت بردن حتی هنگام رانندگی روزمره! هر مدلی به‌صورت استاندارد مجهز به هشت سرعت از طریق گیربکس اتوماتیک کنترل‌شده الکترونیکی است که می‌تواند به حالت متوالی تغییر کند تا کنترل بیشتری روی سواری شما داشته باشید.

اگر یک RAV4 هیبریدی انتخاب کنید، یک گیربکس متغیر پیوسته با کنترل الکترونیکی وجود خواهد داشت. حالت تغییر متوالی نیز گنجانده شده است. سیستم هیبریدی نیز از یک موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر استفاده می کند، اما دارای یک جفت موتور الکتریکی است. قدرت خالص 219 اسب بخار است، بنابراین هیبریدی در واقع توانایی بیشتری نسبت به همتای غیر هیبریدی خود دارد.

با RAV4 هیبریدی، می توانید 41 مایل در شهر و 38 مایل در بزرگراه رانندگی کنید که در عین حال می توانید صرفه جویی کنید و به حفاظت از محیط زیست کمک کنید. مدل های معمولی این شاسی بلند تویوتا هنوز مسافت پیموده شده قابل قبولی دارند، اما هیچ چیز کاملاً قابل مقایسه با یک هیبریدی نیست مثل مصرف سوخت 8.7 لیتر در شهر یا 6.7 در بزرگراه.

تویوتا راوفور هیبریدی سیستم چهار چرخ محرک را به عنوان یک ویژگی استاندارد ارائه می دهد، در حالی که سایر تریم ها آن را به عنوان یک آپشن در دسترس دارند. کاوش در خارج از جاده خود را به سطح بعدی ارتقا می‌دهیم، دو مدل از راوفور به سیستم تعلیق گشتاور پویا AWD و سیستم تعلیق TRD برای کنترل بهتر زمین‌های ناهموار مجهز شده‌اند و برای کسانی که به دنبال هیجان در مسیرها هستند مناسب است.

تویوتا به RAV4 های خود چند حالت رانندگی داده است. در یک مدل استاندارد، حالت‌های رانندگی اسپرت، اکو و نرمال وجود دارد. نسخه های چهار چرخ متحرک دارای یک برنامه Multi-Terrain Select هستند که حالت هایی برای رانندگی در مسیرهای گل و لای و شن، سنگ و خاک و برف دارد. یک مدل هیبریدی هم دارای حالت های Sport، Eco، Normal، EV و Trail خواهد بود. تریم های Adventure و TRD Off-Road یک برنامه اضافی به نام Downhill Assist Control دارند که سرعت آنها را در شیب ها محدود می کند.

مزدا CX-5 دو تجربه رانندگی متفاوت را ارائه می دهد. موتور استاندارد یک سواری کم مصرف با 9.8 لیتر بر 100 کیلومتر در شهر و 7.8 لیتر بر 100 کیلومتر در بزرگراه را فراهم می‌کند. برای کارهای روزمره یا سفرهای طولانی و جاده ای شما مناسب است. برای کسانی که به دنبال انرژی بیشتر هستند، گزینه توربوشارژ قوی تر آن دارای 256 اسب بخار قدرت و 320 پوند فوت گشتاور است، در حالی که هنوز سرعت 35.4 کیلومتر بر ساعت در شهر و 43.5 کیلومتر بر ساعت در بزرگراه را ارائه می دهد و به هر راننده ای برای حرکت در جاده های باز کمک می کند.

مزدا CX-5 مجهز به یک موتور قدرتمند 2.5 لیتری است که خودرو را به سرعت 187 اسب بخار و گشتاور 186 پوند فوت می رساند. خبر خوب – همه تریم ها اکنون به صورت استاندارد با سیستم چهار چرخ متحرک عرضه می شوند! برای کسانی که می‌خواهند کمی بیشتر در ماجراجویی‌های خارج از جاده خود احساس کنند، حالت Off Road نیز در سطوح بالاتر موجود است. به علاوه گیربکس شش سرعته اتوماتیک برای فرمان پذیری پاسخگو تر و تعویض دقیق و نرمتر دنده مناسب می باشد.

CX-5، حتی اگر موتور غیر توربو داشته باشد، می تواند بیش از اکثر RAV4 ها یدک بکشد. حداکثر ظرفیت یدک کشی مزدا 2000 پوند است. یک RAV4 معمولی می تواند تا 1500 پوند را یدک بکشد و هیبریدی ها می توانند تا 1750 پوند را یدک بکشند. تریم های آفرود و ماجراجویی TRD قدرتمندتر هستند و می توانند تا وزن 3500 پوند را بکسل کنند.

هندلینگ یا قابلیت رانندگی

برای اطمینان و کنترل بی نظیر، نمی توانید با یک شاسی بلند مجهز به شرایط آب و هوایی اشتباه کنید. و اگر فتح کوه ها و ارتفاعات بلند چیزی است که نام شما را می‌خواند، تویوتا راوفور تریم TRD Off Road یا مزدا CX-5 تریم Adventure مطمئناً به شما کمک می‌کند تا به جایی که باید بروید! حتی زمانی که در ماجراجویی‌های آب و هوایی شدید شرکت نمی‌کنید، این وسایل نقلیه همچنان سرگرمی زیادی را ارائه می‌کنند، به‌ویژه وقتی با موتور توربوشارژر مانند CX-5 عرضه می‌شوند.

وقتی صحبت از رانندگی به میان می آید، اندازه اهمیت دارد. فرقی نمی کند RAV4 یا CX-5 را انتخاب کنید، هر دو وسیله نقلیه دارای اندازه جمع و جور با طول کلی 180 اینچ هستند. برای حرکت در پارکینگ های تنگ و پیمایش در خیابان های شهر عالی است! اگرچه از نظر قد تویوتا راوفور یک اینچ بالاتر از همتای خود ایستاده است، زیرا فاصله از زمین افزایش یافته است که به رانندگان اطمینان بیشتری پشت فرمان می دهد.

هنگامی که در حال بررسی یک شاسی بلند هستید، فضای داخلی یک عامل مهم است. آیا پنج نفر می توانند به راحتی سوار شوند در شرایطی که همچنان فضای کافی برای بار وجود داشته باشد؟ خوشبختانه، هر دو خودروی RAV4 و CX-5 اندازه سخاوتمندانه ای از ظرفیت مسافر و فضای ذخیره سازی را ارائه می دهند که برای خانواده های علاقمند به مسافرت و طبیعت گردی ایده آل هستند.

RAV4 فضای زیادی برای راحت نشتن در ردیف دوم با بیش از سه فوت فضای پا ارائه می دهد. برای همه نیازهای ذخیره سازی خود، حجم سخاوتمندانه 37.6 فوت مکعبی را دریافت می کنید و به راحتی می توانید این عدد را در هنگام خواباندن صندلی های عقب تا 70 افزایش دهید.

فضای سرنشین در CX-5 قابل مقایسه است. فضای پای ردیف دوم کمی بیشتر (39.6 اینچ) در این وسیله نقلیه وجود دارد. هنگامی که صندلی های عقب در وضعیت عمودی خود قرار می گیرند، حجم بار 30.8 فوت مکعب است. پس از پایین آمدن پشتی صندلی ها، ظرفیت بار به 59.3 فوت مکعب افزایش می یابد. این مقدار فضای خوبی است، حتی اگر به اندازه آنچه راوفور ارائه می دهد نباشد. رانندگان امروزی نیاز به راحتی دارند، چیزی که امروزه تویوتا راوفور و مزدا CX-5 به خوبی ارائه می دهند.

راوفور و CX-5 گزینه های سرگرمی زیادی را در اختیار رانندگان قرار می دهند – Apple CarPlay، Android Auto و بلوتوث همه به طور استاندارد در دسترس هستند. اما پیشنهادات فناوری به همین جا ختم نمی شود! همچنین می‌توانید ناوبری یکپارچه و همچنین قابلیت‌های آمازون الکسا را در مدل‌های منتخب RAV4 بیابید و در عین حال از تجربه شنیداری مجلل با سیستم‌های صوتی JBL با 11 بلندگو یا مجموعه صوتی Bose شامل 10 دستگاه قدرتمند در نسخه‌های پیچیده‌تر CX-5 لذت ببرید. و برای تکمیل آن، ادغام SiriusXM را خواهید داشت که در میان‌رده‌ها برای یک خودرو و رادیو اینترنتی پاندورا در هر دو شروع می‌شود و به شما امکان می‌دهد به انواع مختلفی از موسیقی‌ها دسترسی داشته باشید.

شارژ نگه داشتن دستگاه ها می تواند در سفرهای جاده ای طولانی نگران کننده باشد. خوشبختانه، خودروسازان به فکر راه حل های آسان برای این موضوع بوده اند. همه CX-5 ها دارای دو پورت USB در ردیف جلو هستند و تقریباً تمام تریم ها دارای یک جفت پورت USB اضافی هستند که مسافران صندلی عقب می توانند به آنها دسترسی داشته باشند. دو تریم برتر CX-5 دارای شارژ بی سیم هستند.

قابلیت شارژ بی سیم را می توان در بسیاری از تریم های تویوتا RAV4 نیز یافت. اما این یک ویژگی استاندارد نیست. حداقل سه پورت USB با هر شاسی بلند RAV4 گنجانده شده است، که دیگر هیچ بحثی برای دسترسی به USB شارژ بین سرنشینان باقی نمی گذارد. سه پورت استاندارد در سینی ذخیره سازی جلو و کنسول وسط جلو قرار دارند. ممکن است دو پورت اضافی در پشت کنسول مرکزی وجود داشته باشد که به راحتی در دسترس سرنشینان ردیف دوم قرار می گیرد.

ایمنی تویوتا راوفور در مقایسه با مزدا CX-5

جدیدترین مدل‌های تویوتا RAV4 و مزدا CX-5 در راه ایمن‌تر شدن رانندگان در جاده‌ها پیشگام هستند. این خودروها با سیستم‌های کمکی پیشرفته که در طراحی‌هایشان تعبیه شده‌اند، با تشخیص فعال برخوردهای احتمالی، از اقدامات ایمنی سنتی فراتر رفته‌اند. بنابراین می‌توانند قبل از وقوع تصادف مداخله کنند یا در صورت بروز خطر، آسیب را به حداقل برسانند.

راوفور مجهز به Safety Sense 2.0 است که شامل جدیدترین ویژگی های ایمنی پیشرفته است. رانندگان با دانستن اینکه ترمز قبل از برخورد و سیستم هشدار مربوطه برای کمک به جلوگیری از برخورد با موانع دارند، خیالشان راحت است. هشدار خروج از خط با کمک فرمان، هنگامی که به خاطر حواس پرتی از مسیر خارج شود خودرو را به مسیر باز می گرداند. در حالی که «دستیار علامت جاده» رانندگان را در مورد محدودیت‌های سرعت اعلام‌شده یا پیچ‌های آینده در جاده‌های پیش رو به‌روز نگه می‌دارد! برای دید بیشتر در شرایط نور کم، نورهای بالا خودکار نور کافی را بدون خیره‌کردن سایر رانندگان فراهم می‌کنند. بعلاوه کروز کنترل تطبیقی به حفظ فاصله ایده‌آل از ترافیک کمک می‌کند که ممکن است به طور غیرمنتظره‌ای در مسیر کاهش یابد.

نظارت بر نقاط کور و هشدار ترافیک متقابل عقب برای مراقبت از محیط اطرافتان از همان ابتدا به صورت استاندارد وجود دارند. در حالی که مدل‌های سطح بالاتر مجهز به دستیار پارک جلو و عقب هستند که حتی برخوردهای جزئی را متوقف می‌کند. برای کسانی که خواهان دید کامل هستند، برخی از سطوح تریم دارای دوربین‌های 360 درجه هستند تا نمای کاملی از آنچه در پیش است داشته باشند.

CX-5 با مانیتورینگ نقطه کور استاندارد و هشدار ترافیک متقابل عقب می درخشد و برای رانندگانی که به دنبال سواری ایمن تر هستند، آن را به گزینه ای عالی تبدیل می کند. با این حال، به تریم بالای این وسیله نقلیه ارتقا دهید، و از ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند کمک علائم جاده، حسگرهای پارک عقب در جلو و عقب و همچنین قابلیت‌های دوربین 360 درجه به‌علاوه ترمز خودکار معکوس برخوردار خواهید شد، که همگی برای ایمن نگه داشتن شما در سفر طراحی شده‌اند.

تویوتا راوفور و مزدا CX-5 – کدام بهتر است؟

در حال سنجیدن گزینه های خود؟ به سری مزدا نگاه نکنید، جایی که می توانید تمام نیازهای خودرویی زندگی را در یک منو پیدا کنید. با قیمت متوسط 26250 دلار شروع کنید و به همان اندازه که دوست دارید از فن آوری توربو استفاده کنید.

RAV4 یک شاسی بلند همه کاره است که بسیاری از قابلیت های خوب را در خود جای می دهد. با LE سطح پایه، می‌توانید با قیمتی حدود 27 هزار دلار پشت فرمان بنشینید یا با سیستم تمام چرخ اتوماتیک AWD با کمی هزینه بیشتر، آن را تا حدی بالا ببرید. آیا به دنبال ورود به فناوری هیبریدی هستید؟ Hybrid LE امکانات و کارایی سوخت فراوانی را ارائه می‌کند که از 30 هزار دلار شروع می‌شود، در حالی که کسانی که واقعاً خواهان عملکرد برتر هستند، باید Limited و همتای قدرتمندتر آن یعنی Hybrid Limited را بررسی کنند.

هنگام خرید یک وسیله نقلیه جدید، ممکن است انتظار داشته باشید که تقریباً همان مبلغ را برای CX-5 یا RAV4 بپردازید. در حالی که این خودروها اجزای قابل مقایسه ای را ارائه می دهند، یک عامل تعیین کننده وجود دارد که برخی از خریداران باید در نظر بگیرند: صندلی های چرمی! چرم مجلل ناپا که در CX-5 گنجانده شده است، به ماشین شما زیبایی بیشتری می بخشد.

toyota-facelift 2020 (3)

تویوتا اسپایدر
بزرگترین مرکز فیس لیفت تویوتا در ایران

انجام فیس لیفت و تغییر ظاهر تمامی خودروهای تویوتا در ایران به جدیدترین مدل ها مثل 2022

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *