پرادو دوباره به بازار آمریکا و اروپا باز می گردد

تویوتا عرضه پرادو را در بازارهای آمریکا و اروپا از سر می گیرد

در حالی که شرکت تویوتا از سال 2009 تا کنون نسل جدیدی از پرادو را عرضه نکرده، خبر از عرضه نسل جدیدی از تویوتا پرادو برای بازارهای آمریکا و اروپا می دهد. در این مدت 14 ساله پرادو فیس لیفت های بسیاری دریافت کرده ولی حسابی کاربران خود را خسته کرده و سال های اخیر هم در انتظار نسل جدیدی از این خودروی شاسی بلند و اس یو وی هستند. اما رئیس بخش تویوتا امریکا و اروپا می گویند که به زودی پرادو به این دو بازار باز می گردد. اینطور که معلوم است، تویوتا پرادو جدید باید معادل لکسوس GX 2024 باشد که پلت فرم بدنه روی قاب لندکروزر LC300 ساخته می شود.

تویوتا عرضه پرادو را در بازارهای آمریکا و اروپا از سر می گیرد

تیزر تبلیغاتی که از سوی تویوتا منتشر شده نشان هایی قدیمی دارد که نشان می دهد نسل بعدی پرادو با همان مشخصات شاسی بلندهای عرضه شده به بازار آمریکا عرضه می شود.

در سری 300 لندکروزر تویوتا، پیشرانه 3.5 لیتری بیتوربو V6 بنزینی 415 اسب بخار قدرت و 650 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و نیروی تولید شده را از طریق یک گیربکس 10 سرعته اتوماتیک ارسال می کند. با توجه به پیوندهای مورد انتظارش با GX، لندکروزر پرادو بعدی باید به ابعاد لکسوس 2024 که دارای 4950 میلی‌متر طول، 1980 میلی‌متر عرض و 1865 میلی‌متر ارتفاع با فاصله بین دو محور 2850 میلی‌متر است، نزدیک باشد.

فناوری‌هایی که در لکسوس GX ظاهر می‌شوند – و بنابراین امکانی در پرادو آینده وجود دارد – شامل E-KDSS یا سیستم تعلیق دینامیکی جنبشی الکترونیکی است که برای اولین بار در سری 300 تویوتا لندکروزر به کار گرفته شد، که در آن سیستم می‌تواند جلو را قفل یا آزاد کند. و میله‌های ضد غلتک عقب به طور مستقل به وسیله نقلیه مفصل‌بندی چرخ‌ها را اضافه می‌کنند و انعطاف‌پذیری بیشتری در حرکت در حین آفرود ارائه می‌دهند.

برای اخبار و اطلاعات بیشتر درباره خودروهای تویوتا فروشگاه تویوتا اسپایدر مرکز فیس لیفت پرادو را رصدکنید.

toyota-facelift 2020 (3)

تویوتا اسپایدر
بزرگترین مرکز فیس لیفت تویوتا در ایران

انجام فیس لیفت و تغییر ظاهر تمامی خودروهای تویوتا در ایران به جدیدترین مدل ها مثل 2022

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *